Régen volt már olyan, hogy az egyik üzemanyagtípus ára emelkedik, a másiké pedig csökken ugyanazon a napon, azonban szerdától ez lesz a helyzet, ugyanis a MOL bejelentette, hogy míg a benzin literenkénti átlagára két forinttal nő, addig a gázolajhoz három forinttal olcsóbban juthatunk majd hozzá – ezzel pedig csökken a korábban hatalmasra nyílt olló a két üzemanyag között.
Ez pedig azt jelenti, hogy szerdától, azaz március 13-tól egy liter benzinért átlagosan bruttó 364, míg a dízelért 393 forintot kell majd fizetnünk. Ez ugyan még mindig közel 30 forintos különbség, de korábban jóval nagyobb eltérések is voltak – és persze továbbra is érdemes odafigyelni arra, hogy hol tankolunk, hiszen hatalmas különbségek lehetnek a töltőállomások árai között.
