Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az már régóta nem titok, hogy a GT nagytestvéreként hiperautót főznek a Mercedes-AMG berkeiben, ám eddig vajmi keveset tudtunk az újdonságról. Ezúttal már befutott néhány megalapozottnak tűnő információ, egyenesen az AMG-t vezető Tobias Moers-től, aki megerősíteni látszik, hogy valódi Forma-1-es motor kerül a különlegesség lemezei alá.

Ha mindez igaz, akkor az F1-esek felállását örökölheti az újdonság. Vagyis egy 1,6 literes, turbófeltöltésű V6-os erőforrás fog majd kezet egy elektromotorral, hibrid hajtást létrehozva. Persze a sorozatgyártásban előbbit gyengítenék, miközben utóbbit erősítenék, így a sorozatgyártásban is közel 1000 lóerőre számíthatunk.

Meg kell változtatnunk néhány dolgot,” nyilatkozta Moers, „de ha közelebbről megnézik a Formula 1-es erőforrást és a papírformával szemben támasztott igényeket, akkor az, amit az F1-esekben és a versenypályára is szánt utcai autóinkban használunk, nincs is annyira távol egymástól.” Mindez persze csak a receptre vonatkozik, de tény, hogy a csillagos márka a valaha készült egyik leghatékonyabb hajtásláncot kívánja létrehozni.

A szénszálas karosszéria, a magnézium és a tudatos könnyűsúlyú építésmód használatával rendkívül könnyű szuperautót kívánnak főzni a Mercedes-AMG berkeiben, még ha a sok helyen emlegetett 1000 kilós tömeg az elektromos hajtás jelenlétének ismeretében talán túlságosan is rózsás eredmény. De ha a sorozatgyártású autókban található kétliteres, benzines turbómotor továbbfejlesztett, mondjuk 4-500 lóerős változatát is teszik a különlegességbe, amelynek egy 2-300 lóerős elektromotor dolgozik alá, már 1,2 tonnás önsúlynál is parádés menetteljesítményekre számíthatunk. Hát még, ha valóban az 1,6-os, V6-os turbómotor áthangolt verziója kerül a lemezek alá…

Bárhogy is alakul, jövőre - az AMG 50. születésnapján - minden bizonnyal már okosabbak leszünk.