Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Múlt hónapban már számot adtunk róla, hogy a 2011-es átsminkelt Nissan X-Trail bemutatkozott a japán piacon. Alig kellett egy hónap, hogy a vállalat bejelentse az európai modell érkezését is, melyet az érdeklődők szeptembertől tekinthetnek meg a szalonokban és bemutatótermekben. A várakozásokkal ellentétben jóformán semmiben sem különbözik a két változat (a japán és az európai), az elődhöz viszonyított módosításokról pedig már előző cikkünkben beszámoltunk.

A Nissan elmondása szerint autójuk hossza, szélessége és magassága is egyaránt egy centiméterrel növekedett, köszönhetően az új, ránfelvarrott formáknak. Az X-Trail alján történt aerodinamikai módosítások azt eredményezték, hogy a légellenállás 0,36-ról 0,35-re csökkent. A vállalat szóvivője szerint a hátsó utasok kényelmét szolgálja az első fotelek átalakítása is, ami egy centivel nagyobb helyet biztosít a hátul ülők térdének. A hamarosan rendelhető dízelmotor immár Euro 5-ös besorolású, de a mérnökök még a kézi és az automataváltót is megpiszkálták. A további részletekről, és az X-Trail áráról is beszámolunk majd a piacra kerülés közeledtével.