Még épp, hogy megszáradt a festék a bemutató példányokon, sőt a hivatalos frankfurti leleplezés is még három hétnyi távolságra van, már szóba került az új Lexus GS csúcsverziója, a márka sportosabb irányvonaláról gondoskodó F-vonal terméke.
V10-es a motorházba? Elképzelhető, de nem biztos.A nem is olyan hajmeresztő pletykák szerint a felső-középkategóriás modell otthont adhat az LFA-ból megismert V10-es szívómotornak, amely már csupán üvöltő hangjával felettébb kívánatos négykerekűvé tenni a fokozottan sportossá váló GS-t. A szuperautóban 560 lóerőt és 480 Nm-t teljesítő 4,8 literes tízhengerest a mérnökök biztosan áthangolnák a GS számára, de így is 500 lóerő feletti teljesítményre számíthatunk esetében.
A következtetésre pedig maga Yoshihiko Kanamori, a Lexus vezető mérnöke adott okot, ugyanis a GoAuto magazinnak adott interjújában elárulta, hogy technikailag beférne a V10-es a GS motorházteteje alá – csupán nagyobb nyomatékra lenne szüksége. Ez nagyon ígéretesnek hangzik, de Kanamori azt is hozzátette: egyelőre nincs tervben ilyen modell. Utóbbi kijelentést nem szabad feltétlenül készpénznek venni – annyi viszont biztos, hogy a GS új generációjának sikerességétől nagyban függ, hogy zöld utat kap-e a GS-F.


