Sokáig nem ülhetett a trónon a kínai elektromos autó, a McLaren P1 LM prototípusa ugyanis megdöntötte a Nordschleife abszolút körrekordját. A későbbiekben öt példányban készülő modell olyan időt tett le az asztalra, amely még az igazi versenyautókat is megizzasztja.
A német autópályán így elmaradt a száguldásA McLaren nem akármilyen bátorsággal bizonyította, hogy ő bizony különféle preparáció nélkül, közúti közlekedésre alkalmas autóval képes rekordot dönteni a Zöld Pokolban. Fogták ugyanis a hamarosan bemutatkozó P1 LM prototípusát – ami az XP1LM névre hallgat –, beültek, majd az angliai főhadiszállásról elindulva lábon hozták el az autót egészen a Nürburgringig a rekorddöntésre.
Aztán felgurultak a pályára és olyan 6 perc 43,2 másodperces rekordot állítottak be, hogy szem nem maradt szárazon. Az idő egyébként 2,7 szekundummal múlta felül a Nio rekordját, tehát a valós különbség nüánsznyi, még ha az ezt befolyásoló időjárási különbségek nem is feltétlenül voltak hasonlóak.
A rekorddöntés nem maradt el - újra benzines (pontosabban hibrid) modell van a trónon
A P1 LM hibrid hajtásláncában a 3,8 literes, biturbó V8-as hordja a nadrágot, de egy elektromotor is hathatósan bedolgozik, így 986 lóerő kínozhatja egyszerre az egyedi fejlesztésű Pirelli Trofeo R abroncsokat. A hagyományos P1-nél összesen 115 kilóval könnyebb modell már igazán szélsőséges intézkedéseket vetett be a súlycsökkentés érdekében: az ablakok például üveg helyett műanyagból készültek – ezért pedig gyakori cserét igényelnek. Az 1,4 tonnánál is könnyebb üres tömeg mellett az aerodinamika a nagy fegyver: a különböző légterelők 240 km/h-nál állítólag 900 kiló leszorító erőt termelnek.

