
A McLaren Genfben leleplezett vadonatúj modellje elképesztő képességekkel lett felruházva. A 720S menetteljesítményei már-már a szuperautók mezőnyébe emelik az autót, az angolok azonban nem elégednek meg ennyivel. Akárcsak a 650S-ből, az újdonságból is elkészül majd az úgynevezett Long Tail, azaz LT jelű változat, amely nem csak erősebb, hanem könnyebb és fürgébb is lesz – persze még várnunk kell rá.
A megvadított verziót már nagy erőkkel fejlesztik a gyáriak, amiről maga Mike Flewit, a márka vezérigazgatója számolt be: „a 675 LT hatalmas siker volt. Mindenképpen meg fogjuk ismételni a Long Tailt, és így az LT jelzés megalapításával az emberek tudni fogják, mire számíthatnak, ha elkészül az autó LT verziója.” Akárcsak a 650S és a 675LT esetében, ezúttal is izmosabb erőforrással és jóval komolyabb aerodinamikai képességekkel számolhatunk.
Az LT változat már a P1 fejére nőhet
A gyáriak azt remélik, hogy a 720S LT kivitele a most bemutatott Lamborghini Huracán Performante és a Ferrari 488 GTB hamarosan érkező, még vadabb verziójának sarkára tud majd taposni – ezt pedig joggal várhatjuk, hiszen már a 720S is elképesztő képességekkel rendelkezik. Az újdonság alig 3 másodperc alatt futja meg a 0-100-as sprintet, és meg sem áll egészen 340 km/h-ig. Mindezt ráadásul az aktív aerodinamikai elemek egészítik ki, amelyek segítségével versenypályán is villámgyors a McLaren.
Ha már Flewitt úr az LT jelzés megalapításáról beszélt, a külföldi kollégák természetesen rákérdeztek arra is, hogy már modellekből várható-e ilyen kivitel – gondolván itt legfőképp a kisebbik 570S-re. A vezető ezzel kapcsolatban nem zárt ki semmit, noha csupán annyit mondott, hogy komolyan gondolkodnak rajta. „Hatalmas potenciál rejtőzik egy ilyen modell megalkotásában. Úgy gondolom, hogy egy könnyebb és gyorsabb változatnak mindig hatalmas a vonzereje, de az, hogy ez LT, vagy valamilyen más jelzéssel születik-e meg, az egy másik kérdés. De igen, úgy gondolom, hogy jó esély van az 570S még vadabb változatára” – zárta mondandóját Flewitt úr.
