A BMW birtokolta MINI új vezérigazgatót kap. Ez eddig nem is lenne olyankülönleges, de Wolfgang Armbrecht helyét nem más veszi át a vezetőülésben, mint Kay Segler – az M GmbH jelenlegi feje.
A párizsi őszben általunk is faggatott Segler 2004 és 2008 között már irányította a márkát az R56-os platform új modelljeinek bevezetésekor. Most is hasonló feladat vár rá, ugyanis az elsőkerékhajtásos BMW-kkel közös alappal rendelkező következő modellgeneráció már jövőre érkezik.
És addig mi lesz a mindenki által árgus szemekkel figyelt M sportrészleggel? Friedrich Nitschke, a MINI tervezői osztályának jelenlegi vezetője veszi át az irányítást. Ő sem fog unatkozni: rögtön a mélyvízbe merülve hamarosan le is ránthatja a leplet az új BMW M5-ről.
Az Alpina B5 már nem sokáig lesz a sorozat csúcsragadozója. Hamarosan érkezik az M5.
