
Alighogy bemutatkozott a Volkswagen Golf jelenlegi verziójának frissített verziója, máris a következő generációról szólnak a hírek. Ez persze nem is csoda, hiszen a dízelbotrány kirobbanása előtt még úgy szólt a fáma, hogy 2018-ban érkezik a vadonatúj Golf VIII, ám a veszteségek és az átalakult stratégia miatt most úgy tűnik, csak az évtized végén érkezik meg a hosszú évek alatt – nem véletlenül – legendává váló kompakt új verziója.
A Volkswagennek persze nem kell sietnie, hiszen alapjait tekintve hiába tartozik már az idősebb modellek közé a Golf VII, a frissítésnek köszönhetően így az egyik, ha nem a legmodernebb és legjobb tagja a szegmensnek. Ezt is latba vetve bizony akár pozitívumként is értékelhetjük a következő generáció késését, hiszen annál fejlettebb lesz majd – a pletykák szerint olyan technológiákkal lesz teletömve, amelyeket egyelőre még csak a legkomolyabb luxusautók tudhatnak magukénak.
A Gen.E hivatalosan csak egy kutatási célokat szolgáló tanulmány
A gyáriak igyekezete persze teljesen érthető, hiszen egyrészt egyre magasabbra helyezik a lécet saját maguk számára is, másrészt pedig van miért kárpótolniuk a vásárlóikat a dízelbotrány miatt. Ha hihetünk a pletykáknak, akkor a külsőt tekintve is komoly változásokkal számolhatunk – persze megőrizve a németek híresen letisztult és semleges stílusát. Élesre húzott frontrészre és karcsú hátsó lámpákra számíthatunk, míg a típusfelirat az Arteonhoz hasonlóan középre kerülhet majd. Egyes hírek szerint a képeken látható, nemrég bemutatott Gen.E tanulmányra hajaz majd az új Golf.
Az autó az MQB padlólemez továbbfejlesztett változatán alapszik majd, ami még nagyobb helyet kínál az utastér és a csomagtér tekintetében – utóbbi akár 400 literesre nőhet. Az új alapok fogyókúrát is jelentenek: változattól függően akár 35-70 kilogrammot faraghatnak le a Golf súlyából, ami a kompakt kategóriában szép eredmény. Az utastérben a hírek szerint alapáron digitális műszerfallal találkozhatunk majd, és a multimédiás rendszer gesztusvezérlését is továbbfejlesztik – és akkor a háromdimenziós head-up kijelzőről még nem is beszéltünk.
Nem kizárt, hogy igazak a pletykák: akár ilyesmi is lehet majd az új Golf
Erőforrások terén is lesznek újdonságok: a dízelek valószínűleg egyre kisebb szerepet kapnak – ha egyáltalán szerepelnek majd a palettán –, és ezzel együtt az elektromotorral szerelt kivitelek kerülnek előtérbe. Némelyik benzines mellé minden bizonnyal elérhető lesz majd egy az új Audi A8-éhoz hasonló „lágy” hibrid rendszer, a konnektoros hibrid GTE pedig nem csak erősebb lesz, de villanyos hatótávja is növekedik majd. A sportolás szerelmeseit sem hagyják cserben a németek: a GTI 250 lóerősre erősödik, míg a csúcsot jelentő R verzió 350 tagú ménesből gazdálkodhat majd.
Egyelőre csak találgatások vannak
Azt már talán említenünk sem kell, hogy az anyagminőség is tovább fejlődik majd, a legjobb pedig az lehet az egészben, hogy a Volkswagen nagyon szeretné megőrizni a jelenleg generáció árait – így egy jóval fejlettebb autót kaphatunk majd közel ugyanannyiért, amennyit most fizetünk egy Golfért. Kíváncsian várjuk, hogy mindebből mennyi valósul majd meg, de a gyáriak mostanában igen nagy iramban fejlesztik autóikat, így nem csodálkoznánk, ha mindez igaz lenne.
