Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Ferrari az egyetlen autómárka, amely annak ellenére, hogy a V8-asok tekintetében egyre modernebb megoldásokat, így turbófeltöltést is használ, a jövőben is ki akar tartani a szívó V12-es erőforrások mellett.

Marad a szívómotorHa valaki emiatt aggódott volna, most megnyugodhat: a gyártó vezetői hivatalosan is megerősítették, hogy a nagyfordulatú V8-as palettával szemben a V12-es erőforrás nem lesz a downsizing és a turbóhullám áldozata. Sergio Marchionne, a márkavezető így nyilatkozott: „Mindig kínálni fogunk V12-t. A motorfejlesztésért felelős vezetőnk azt mondta, hogy teljes hülyeség feltölteni a V12-t, így a válasz egyértelmű nem. Szívómotor marad, hibrid rendszerrel.

Az elektromosság bevetésével nem csak a károsanyag-kibocsátást csökkenti majd az olasz márka, hanem a szívómotorok sajátosságát (az alacsony fordulaton jelentkező viszonylagos gyengeséget) is kiküszöböli. A cél egyértelmű: még gyorsabbak szeretnének lenni a versenypályákon is.

A Ferrari 812 Superfast a Genfi Autószalonon minden eddiginél jobb formában mutatkozott be, a világ legerősebb szívómotorját felmutatva. A 6,5 literes V12-es 800 lóerőt ad le egekbe szökő 8500-as percenkénti főtengelyfordulatnál, miközben 718 Nm-es maximális forgatónyomatéka 7000 1/percnél jelentkezik. Az erőforrás teljesíti az Euro6B emissziós előírásokat, amely négy év múlva lép érvénybe. „Az EU6C előírás kihívást jelent, de van megoldásunk. (…) A 2021-es ULEV előírásokat is teljesíteni fogjuk egy hibrid V12-es hajtáslánccal,” mondta Marchionne.