A Suzukinál év elején a Kizashi okozott kisebbfajta őrületet, hiszen a japán gyártótól szokatlan kategóriájú autót valóban mindenki kíméletlenül megbámulja, ám a 2,4 literes szívómotor 178 lóereje bizony manapság már nem számít olyan eget rengető adatnak. Éppen ezért az Apex segítségével szó szerint felturbózták a New Yorki Autószalonra a Suzuki újdonsült középkategóriását.
A 2,4-esnek jót tett a turbófeltöltőAz általunk is tesztre fogott 2,4 literes szívómotorra tehát nemes egyszerűséggel turbófeltöltőt szereltek a mérnökök, minek hála 280-305 lóerős csúcsteljesítményre lehet képes a Kizashi. A négyhengeres egyébként a jól ismert gyártó, a Garrett/Honeywell turbóját kapta meg, amely maximálisan 0,6 bar töltőnyomáson üzemel. Ezen kívül töltőlevegő-hűtő és optimalizált motorvezérlés segítségét vették igénybe a nagyobb teljesítmény kipréselése érdekében.
Kívülről a xenon fényszórók, a LED-es technikával készült ködfényszórók és a Suzuki GSXR-1000-es aktuális öltözékébe bújt karosszéria, valamint a 19 colos könnyűfém felnikre húzott 245/35 R19-es Yokohama S.Drive abroncsok keltenek feltűnést. Belül a fekete bőrkárpit, valamint a lézer-kék Alcantara egyvelege uralkodik.

Kompenzációként a Suzuki a gazdaságosság erényével felvértezett koncepciót is elvitt New Yorkba. A Kizashi EcoCharge Concept lemezei alatt hibrid technológia rejtőzik: a 146 lóerős, 173 Nm csúcsnyomatékú kétliteres benzinmotort egy 15 kW-os, azaz 20 lóerős villanymotor
A burkolat alatt hibrid technika dolgozikegészíti ki, amely egy 15 kWh-s lítium ion akkumulátorcsomagból „táplálkozik”. A relatíve kis elektromos hajtóegység a gyártó állítása szerint 25 %-kal csökkenti a benzinmotor fogyasztását.
A takarékos Kizashi különleges fehér fényezésről, új fényszóróiról és LED-es ködfényszóróról, valamint a könnyű alumínium keréktárcsákra húzott alacsony gördülési ellenállású abroncsokról ismerszik meg.
