Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Több független forrás szerint is négyturbós dízelmotort fejleszt a BMW, amely jövőre debütálhat az új generációs 7-es sorozat lemezei alatt. A 750d xDrive több mint 400 lóerőt tud majd felmutatni.

Sokan úgy vélik, hogy a jelenlegi, háromturbós 50d dízelmotor is túlfeszített: a háromliteres, hathengeres erőforrás 381 lóerőt és 740 Nm nyomatékot szorít ki magából. Képességeiről sokat elárul, hogy tesztünkön az összkerékhajtású 7-es BMW-t 5,1 másodperc alatt repítette álló helyzetből 100 km/h-ra, miközben normakörünkön 6,6 litert fogyasztott.

1506/bmw7es/bmw7_a10_medium.jpg

Mit tud majd a következő 750d? Egy turbóval még többet kap a motor, így az összesen négy feltöltő által lélegeztetett sorhatos a hírek szerint 408 lóerőt és kb. 800 Nm nyomatékot szorít majd ki magából, amelyet továbbra is a kiváló nyolcfokozatú automataváltó továbbít a négy kerékhez. Ezzel az átlagosan 130 kilogrammal könnyebb új generáció 4,5 másodperc körüli 0-100-at tud majd felmutatni, 5,5 literes fogyasztás mellett.

Sokat már a premierre sem kell várni: jövőre elkészülnek a bajorok az új erőforrással, amely jó eséllyel pályázik a dízelmotorok királya címre.