Ahogy várható volt az olaj mélyrepülése okán, ismét az üzemanyagár csökkenésével szembesülhetünk péntektől. Bár a megszokott léptéknél ezúttal is nagyobb az ugrás, még az emelkedő árfolyamok ellenére is nagyobb ugrás lenne indokolt.
Az olajár a padlón van a Szaúd-Arábia által kirobbantott olajár-háború révén, a ‘kezdeményezésnek’ pedig a koronavírus járvány sem tesz jót finoman fogalmazva. A következő hetekben, hónapokban biztosan drasztikusan vissza fog esni az üzemanyag-felhasználás is a korlátozásokból és az emberek (remélhetőleg) defenzív magatartásából adódóan, ami minden bizonnyal tovább ‘üti’ majd az olajárat, így biztosra vehetjük, hogy az árcsökkenési hullám a közeljövőben is folytatódik. Hogy hol fognak megállni az üzemanyagárak, azt a jelenlegi bizonytalan helyzetben megtippelni sem lehet, de nem lepődnénk meg azon, ha (főleg a benzin) becsúszna 300 forint alá.
Most nem éri meg kannában félrerakni
A pénteki árcsökkenés 10-10 forintos enyhülést hoz, amely után a 95-ös benzin magyarországi átlagos ára literenként 318 forintra, a gázolajé pedig 335 forintra csökken.
