
Érdemes lehet minél hamarabb teletankolni autóinkat, ugyanis úgy néz ki, hogy újra drágulási tendencia elébe nézünk az üzemanyagárak tekintetében. A MOL bejelentette a hét elején, hogy szerdától, vagyis a mai naptól 6 forinttal emeli a benzin, 5 forinttal pedig a gázolaj literenkénti bruttó árát, most pedig újabb hasonló mértékű emelésre számíthatunk, ami péntektől fog bekövetkezni.
November 6-tól tehát további 5 forinttal drágul a benzin, 4-gyel pedig a gázolaj, ami azt jelenti, hogy a benzin kiskereskedelmi ára a héten összesen 11 forinttal, míg a gázolajé 9 forinttal emelkedett illetve emelkedik, ami mintegy 3 százalékos, vagyis valóban jelentős változást jelent. Péntektől az országos literenkénti átlagárak 338 forintot képeznek a benzin, míg 346-ot a gázolaj esetében. Persze a szokásos mondás továbbra is érvényes lesz: érdemes vigyázni a tankolás helyével, mert a kutak közötti szórás az eheti drágulások háromszorosát is simán kiteheti. Reméljük, hogy a jövő héten nem folytatódik ez a kedvezőtlen tendencia és még sokáig maradnak a jelenlegi, viszonylag kedvező árak.
