Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Érdemes lehet minél hamarabb teletankolni autóinkat, ugyanis úgy néz ki, hogy újra drágulási tendencia elébe nézünk az üzemanyagárak tekintetében. A MOL bejelentette a hét elején, hogy szerdától, vagyis a mai naptól 6 forinttal emeli a benzin, 5 forinttal pedig a gázolaj literenkénti bruttó árát, most pedig újabb hasonló mértékű emelésre számíthatunk, ami péntektől fog bekövetkezni.

November 6-tól tehát további 5 forinttal drágul a benzin, 4-gyel pedig a gázolaj, ami azt jelenti, hogy a benzin kiskereskedelmi ára a héten összesen 11 forinttal, míg a gázolajé 9 forinttal emelkedett illetve emelkedik, ami mintegy 3 százalékos, vagyis valóban jelentős változást jelent. Péntektől az országos literenkénti átlagárak 338 forintot képeznek a benzin, míg 346-ot a gázolaj esetében. Persze a szokásos mondás továbbra is érvényes lesz: érdemes vigyázni a tankolás helyével, mert a kutak közötti szórás az eheti drágulások háromszorosát is simán kiteheti. Reméljük, hogy a jövő héten nem folytatódik ez a kedvezőtlen tendencia és még sokáig maradnak a jelenlegi, viszonylag kedvező árak.