Már múlt héten pénteken elkezdett újra kinyílni az olló a benzin és a gázolaj ára között: akkor 3 forinttal emelkedett a dízel literenkénti átlagára. Szerdától ismét csak a gázolajért kell majd többet fizetnünk, méghozzá 2 forinttal. Ezzel a benzin árának változatlansága mellett a dízel immár 5 forinttal lesz drágább kevesebb, mint 1 hét alatt.

Tekintettel arra, hogy a benzin kapcsán ismét nem jelentett be árváltozást a MOL, január 23-tól 2 forinttal nagyobbra nyílik az olló a két fő üzemanyagtípus ára között: jelenleg a benzin országos átlagára marad 345 forint, a gázolaj ára pedig január 23-án 383-ról 385 forintra emelkedik. Persze a tankolás helyszínét továbbra is érdemes okosan megválasztani, hiszen a kutak közötti árdifferencia még a két üzemanyag közötti árkülönbséget is meghaladhatja.