Sajnos ezen a héten sem áll meg az üzemanyagárak szárnyalása: miután a múlt héten a benzin literenként 15 (!), a gázolaj pedig 9 forinttal lett drágább, szerdától ismét drágul az üzemanyag a hazai benzinkutakon: a MOL mai bejelentésének értelmében április 10-től a benzin literára 3, a gázolajé pedig 2 forinttal fog emelkedni.
Ez azt jelenti, hogy most szerdától a gázolaj országos literenkénti kiskereskedelmi átlagára hosszú szünet után újra átlépi a 400 forintos határt (átlagára 401 forintra ugrik), miközben a benzin 395 forintra drágul – a benzin tehát sajnos elég rövid idő alatt ‘ledolgozta’ néhány hónapja kialakult óriási, 40 forintos árelőnyét a gázolajhoz képest.
