
Manapság a SUV-ok között legalább olyan ádáz harc zajlik a Nürburgring rekordere címért, mint az abszolút mezőnyben, amelyet mi sem bizonyít jobban, mint hogy ismét trónfosztás történt. Hivatalosan is a még be sem mutatott Audi RS Q8 lett a leggyorsabb SUV a Nürburgring-Nordschleifén.
A négykarikás csúcsmodell 7 perc 42,253 másodperc alatt tudott le leggyorsabban egy kört a Zöld Pokolban, ami elképesztően jó eredmény – a korábbi rekorder Mercedes-AMG GLC 63 S ugyanis 7 másodperccel lassabb és egyúttal egy kategóriával kisebb/könnyebb is.
A dízel SQ8 után bemutatásra váró csúcsmodell tehát pokolian gyors. Ebben a négyliteres, V8-as turbómotorja segíti, amely 600 lóerővel és 800 Nm nyomatékkal pezsdíti fel a dolgokat, többek között 3,8 másodperces 0-100-ra képessé téve a bőven két tonna feletti behemótot. Már csak arra lennénk kíváncsiak, hogy az RS6 Avant mennyivel gyorsabb nála...
