
A szárazföldi sebességi rekordokért folytatott őrült küzdelmet egyszerűen nem lehet megunni: évről évre feltűnnek ugyanazok a csapatok, hogy komoly erőfeszítésekkel kitolják a mérnöki megvalósíthatóság határvonalát. Ezúttal a motorkerékpáros sebességrekord megdöntése van célkeresztben, amely 600 km/h feletti száguldozást jelent.
A Triumph augusztusban fut majd neki a rekord megdöntésének a Bonneville-i sós tómederben, ahol Guy Martin, a Man szigetek híres versenyzője ül majd be a kétkerekű szörnyeteg ülésébe. Ahhoz, hogy új rekord szülessen, legalább 606 km/h-val kell majd száguldani a 7,65 méter hosszú, szénszálas karosszériás lélekvesztőben.
A teljesítményt elrugaszkodott sugárhajtás helyett a Triumph Rocket III turbófeltöltésű erőforrásának rögtön két példánya szolgáltatja, összesen több mint 1000 lóerőt teljesítve 9000-es fordulatszámon, metanolt használva üzemanyagként.

A Triumph egyébként 1956 és 1970 között többször is birtokolta már a sebességi rekorder címet, és már akkoriban karcolgatták a 400 km/h-s határt. Hogy most sikerül-e újabb mérföldkövet lefektetni a kétkerekű sebességrekordok történelmében, az néhány héten belül kiderül.
