.jpg)
A Mercedes ma reggel hivatalosan közzétette, hogy az aktuális E-osztályon egy újabb, enyhe frissítést eszközöltek a mérnökök, amely ezúttal nem a külcsínt, hanem a technikát érinti: egészen pontosan két új motor jelenik meg a kínálatban. A gázolajos egységekhez és a négyhengeres benzinesekhez ezúttal nem nyúltak a gyáriak, viszont az eddigi nagy, V6-os illetve V8-as benzinest kidobták a motorházból; őket izmosabb és lényegesen takarékosabb utódaik váltják.
A 3,5 literes, 292 lóerős (365 Nm) V6-os hengerűrtartalma nem változik, a teljesítmény viszont 306 lóerőre emelkedik (370 Nm), és az egység továbbra is mellőzi a feltöltőt – a közvetlen befecskendezés viszont természetesen bekerül repertoárjába. Az E350 BlueEfficiency a gyári adatok szerint 6,3 szekundum alatt lesz képes abszolválni a százas sprintet (elődjének ehhez a művelethez 6,8 másodpercre volt szüksége), végsebessége pedig továbbra is 250 km/óra – korlátozva. Az erőátvitelről szériában a hétsebességes, start/stop rendszerrel is kiegészített 7G-Tronic Plus nevű automataváltó gondoskodik; jórészt neki köszönhető, hogy az nagy E-Merci átlagfogyasztása mintegy 20 százalékkal, 6,7-7 l/100 km-re mérséklődött – ez már tényleg hihetetlen, dízeles érték…
Új V6-os és V8-as benzinmotorok az E-osztály motorterében; mindkettő bivalyerős és papíron nagyon takarékos
Sokak bánatára távozik a márka remek 5,5 literes 388 lóerős (530 Nm) V8-as szívómotorja is a kínálatból, amely az új fejlesztésű, két turbóval lélegeztetett 4,6 literes V8-asnak adja át helyét – az autó pontos típusjele E500 BlueEfficiency lesz. Az erőgép 408 lóerő leadására képes, csúcsnyomatéka pedig nem kevesebb 600 Nm-nél, amely ráadásul nagyon széles tartományban érhető el. Az új E500 már tényleg sportautós menetteljesítményekre képes: 0-ról 100 km/órás sebességre 5,2 szekundum alatt gyorsul fel, míg végsebessége természetesen neki is 250 km óránként. A remek fogyasztáson az E350 után már meg sem lepődünk: a gyár szerint az új E500-nak vegyes ciklusban csak 8,9 liternyi benzinre van szüksége minden 100 km-en, tehát 17 százalékkal takarékosabb elődjénél. A start/stopos váltó egyébként ugyanaz, mint a 350-es esetében.
Az „alapot jelentő” hátsókerékhajtás mellett összkerékhajtással is rendelhető lesz mindkét friss erőforrás, így azoknak sem kell lemondaniuk az extra hatékony benzinesekről, akik mindenképp ragaszkodnak a négy hajtott „lábhoz”. A kínálat többi tagját érintő változás, hogy a négyhengeres változatok (mind a benzinesek, mind pedig a gázolajosok) végre megkapják a kormány mögül vezérelhető start/stopos 7G-Tronic Plus automataváltót (a korábbi ötgangos helyett), ám alapáron a benzines 250 CGI-t kivéve hozzájuk továbbra is egy hatsebességes (szintén start/stopos) kézi váltó jár.
Végre a négyhengeresek is megkapták a remek, start/stopos 7G-Tronic Plus automataváltót
