Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Volkswagen csoport az előzetes hírek szerint hamarosan bejelentheti, hogy egy új, költséghatékony márkát dob piacra, hogy a Renault-Dacia sikerei nyomába iramodhasson.

A német Der Spiegel magazinnak erről Eric Felber, a cég szóvivője nyilatkozott, aki egyértelműen a Daciát emelte ki fő konkurensnek. „Az ’olcsó’ márka ötlete már egy ideje napirenden van a Volkswagennél, igaz, a végleges döntést még nem hozták meg.”

A Santana utódja is jó alapot adhatna.

Pedig lehetőségekben dúskál a márka: az új név alatt olcsó kínai és brazil típusokat lehetne forgalmazni Európában és a többi fejlődő országban is, így például a hamarosan utódot kapó Santanát, amely az új, költséghatékony padlólemezre alapul majd.

Egy biztos, az Up! alá bőven elférnek kedvezőbb árú, avagy jobb ár/érték arányt nyújtó modellek. Egy ekkora konszern pedig könnyen biztosíthatná a befektetéshez szükséges összeget, hogy ezt a vásárlói közönséget is elérje. Minden kérdésre válaszként pedig ott van a Dacia, amely korunk legnagyobb sikertörténetének bizonyult.

Kicsiben felfelé, nagyban lefelé szárnyalhatnak.

Még érdekesebb kérdés, hogy milyen márkanév alatt hozna ki új modelleket a VW? Ugyanis sokkal egyszerűbb egy meglévő, régebbi márkát újra feléleszteni, mint teljesen új néven létrehozni valamit. Bár a Wartburg az Opel kezében van, rá és a Trabantra is lecsaphatnak, de valószínűbb, hogy a Volkswagen történelméből valamelyik mérföldkövet jelképező nevet kiragadva alkotnak új márkát az illetékesek, amennyiben az ötletet megvalósításra érdemesnek ítélik.