
Az Opel hosszú hónapokig húzta előttünk mézesmadzagot, számtalan alkalommal csepegtetve az információkat a kategóriája egyik éllovasává avanzsált Astra háromajtós változatásról, sőt, Párizsban élőben is megcsodálhattuk a koncepciót, most viszont lehull a lepel az Astra OPC-ről. A rüsselheimi gyártó elsősorban a Renaultsport terméke, a Mégane RS orra alá szeretne borsot törni, ami a stílusos kupéformával és a francia forróvérűnél jó 50 lóerővel combosabb erőforrással könnyen sikerülhet, ráadásul az igényes futómű-kialakítás akár a kifutó Focus RS-t kellemetlen helyzetbe hozhatja.
A 304 lovasra izmosított kétliteres turbómotorral szerelt csúcs-Astra megtartotta a látványos elemeket a hétköznapibb ruhában érkező GTC modellel szemben, azaz a lehető legközelebb áll majd a Párizsban látottakhoz. Megmaradtak a látványos könnyűfém felnik is, ráadásul a tervezők szerencsére nem mondtak le az izgalmas vonalakról és a bonyolultabb élekről, valamint a különleges hátsó lámpatestről sem. A látványt szolid tetőspoiler, egy kisebb hátsó diffúzor is fokozza, azonban a fő attrakció természetesen az Insignia óta az Opel védjegyévé vált él az autó oldalán, ami az ötajtós Astrával ellentétben nem hátul, hanem az első ajtón indul és fut végig a köszöb felett.
Mark Adams, a GM vezető tervezője elmondta, hogy ezekkel a látványos élekkel tűzdelt elemek korábban elképzelhetetlenek lettek volna a szériagyártásba küldött modelleken, mostanára azonban annyit fejlődött az ipari technológia és a lemezpréselési eljárások, hogy a bonyolultabb vonalak kialakítása sem von maga után jelentősebb többlet költséget.

„Nagyon jó modelljeink vannak, mostmár csak azon kell dolgoznunk, hogy az emberek még jobban bízzanak a márkában. Fel akarjuk építeni a saját minőségi arculatunkat megszabó jellemzőket, de közben megpróbálunk minél több érzelmet belevinni” – tűzte ki a célokat Adams még Párizsban.
Habár külsőleg a GTC és az OPC közt nem lesz túl nagy differencia, a nagyteljesíményű változat alaposan különbözik a hétköznapibb háromajtóstól, minek köszönhetően az eddig forgalmazott OPC-nél jóval kimagaslóbb vezetési élményt ad majd. Ennek egyik kulcsa az elektronikusan vezérelt sperr differenciálmű száműzése a hajtásláncból. A régi szerkezet helyére igazán igényes megoldásként egy mechanikusan záródó Quaife darab kerül, ami az Insignia OPC-ből és a Saab 9-5-ből ismerős HiPerstrut első futóművel párosítva tényleg ígéretes kunstrukciónak bizonyul, nem kell számítani tehát kellemetlen hajtási befolyásra sem.
A GTC modell gyártása várhatóan a szeptemberben esedékes Frankfurti Autószalon után kezdődik meg és 2012. elején kerül a szalonokba, míg az OPC változat hat hónappal később, a következő évi Genfi Autószalonon debütál majd és 2012 nyarától lesz megvásárolható.
