Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Alapjait tekintve a GLE – ami egyébként még ML-ként kezdte a pályafutását – az egyik legrégebbi modell a Mercedes-Benz palettáján, így nem csoda, hogy ősszel le is leplezik majd a vadonatúj verziót. Ennek örömére a csillagosok már most megosztottak velünk néhány ízelítő rajzot, méghozzá az autó utasteréről. A kezdetleges skiccektől részleteket hiába várnánk, de nagyvonalakban kirajzolódhat előttünk, hogy mire is számíthatunk majd a méretes SUV esetében.

A kapaszkodó még képlékeny lehet - galériaKorábbi igencsak sokat mutató kémfotók alapján azt már megállapíthattuk, hogy a külsőt tekintve nem hoz majd nagy megújulást a GLE a Mercedes legfrissebb formanyelvéhez képest, így az autó jól illeszkedik majd a csillagosok kínálatának újabb generációs tagjai közé. A most megosztott rajzok alapján pedig nagyjából ugyanezt állapíthatjuk meg az utastérről is, amit az S-osztályban, az E-osztályban, a CLS-ben, sőt már az új A-osztályban is megismert hatalmas, ezúttal darabonként 12,3 colos kijelző páros ural majd, ám ezek jobban be lesznek majd illesztve a formákba.

A műszerfal és a multimédiás rendszer szerepeit betöltő két hatalmas megjelenítő mellett azért egyediség is jut majd a GLE-be, ugyanis bár a legtöbb skicc valamilyen módon eltér egymástól, az azért jól látszik, hogy a gyáriak igyekeztek a lehető legkifinomultabb és letisztultabb megoldásokat alkalmazni – az autó így azért bőven tud majd újat hozni. A multimédiás rendszer esetén már a legfrissebb MBUX névre hallgató rendszerrel találkozhatunk majd, ami minden bizonnyal érintőképernyővel és az A-osztályhoz hasonlóan modern funkciókkal kápráztatja majd el a vásárlókat, míg az anyagminőség minden bizonnyal kifogásolhatatlan lesz.

Sok az eltérés a rajzokon, de azért összeállhat egy kép a fejünkben

Letisztult, minimalista megoldások - galériaA rajzokkal kapcsolatban egyébként maga Hartmut Sinkwitz, a belsőért felelős dizájner is megszólalt: „Szerettük volna jobban integrálni a két nagy képernyőt” – mondta el a vezető. Emellett azt is elárulta, hogy eddig a két nagy panel hűtési igénye miatt volt ez nehézkes feladat, ám ezek a problémák elhárultak: „Továbbfejlesztettük ezeket a folyamatokat. Most jóval kisebb hő keletkezik, mint korábban.” További említésre méltó részletek egyébként a terepjárós kapaszkodók a középső konzolon, illetve a vadonatúj kormánykerék is – ahonnan persze továbbra is minden tudunk majd kezelni.

A GLE egyébként teljesen új alapokra épül: az MHA (Modular High Architecture) névre keresztelt platformnak sok közös pontja van a csillagosok alacsony felépítésű modelljeinek alapot adó MRA-val (Modular Rear Architecture), de természetesen sokkal jobban idomul a magas felépítéshez – ez fog majd szolgálni az új GLS és a következő GLC kiindulópontjaként is. Erőforrások tekintetében szinte bizonyosan az újabb testvérekkel közösködik majd a GLE, így valószínűleg a csillagosok friss, kiválóan sikerült háromliteres dízelmotorja és az új, 48 Voltos hibriddel felvértezett benzinesei is elérhetők lehetnek hozzá, míg AMG-ből az 53-as és a 63-as jelölésű változatok kerülhetnek be a kínálatba. Később természetesen érkezik majd a Coupé verzió is.