Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Peches, ám ennek ellenére pozitív hétvégét zárt Michelisz Norbi Brnóban. A fiatal magyar WTCC pilóta az időmérőkön nagyon jó helyeket csípett el. Ennek ellenére kénytelen volt a rajtrács végéről indulni a futamokon, egy apró súlyszámítási hiba miatt – 12 kilóval könnyebb lett a versenygép a megengedettnél. Nem baj, így legalább megmutathatta, hogy tudja egy magyar versenyző körbeautózni a fél mezőnyt.

Az első verseny repülőrajttal indult, Norbi és az autó is nagyon jól ment, utolsó helyről, szép előzésekkel, nagyon izgalmasan versenyen feljött a pontszerző nyolcadik pozícióba. Szívet melengető volt hallani a közvetítésen is a fantasztikus magyar közönséget: még a brnói lelátók is „norbizástól” voltak hangosak. A versenyt Robert Huff nyerte; a pódiumra két csapattársa, Yvan Muller és Alain Menu kísérhette, bár Yvan Muller inkább lelökte volna onnan Huff-ot, olyan bosszús volt.

A második verseny állórajttal indult, elég csúnya felhők mellett. Mindenki nézte, vajon megismétlődik-e a hungaroringi forgatókönyv, ám ezúttal nem jött az égi áldás. Norbi most még jobban rajtolt, megint előzött rendesen, ám az O’Young lökhárítójával történt túl közeli ismerkedés miatt vesztett két pozíciót, és valami történhetett az autóval is, mert utána már nem tudott hatásos erőfölényt mutatni, végül a 11. pozícióban intették le. Ám az előbb említett O’Young affér miatt megbüntették, így 15. lett. A verseny második futamán az izgalmakat leginkább a Chevy-s armada hozta, ahogy próbáltak átlépni az előttük versenyzőkön, egyedül a BMW-s Coronelnek sikerült ott maradnia a Chevrolet-s szendvicsben, mintaszerű védekezéssel, remek versenyzéssel. Tehát a második kört Yvan Muller nyerte, mögötte jött Coronel, a dobogó harmadik fokára pedig Menu állhatott.