
A francia PSA csoport úgy látta, csak akkor tud ténylegesen prémium termékeket árulni, ha a DS márkát minden tekintetben elszakítja az őt felnevelő Citroëntől. Noha a DS modellcsalád már eddig is meglehetősen elkülönülve futott, a vásárlók számára ez a kötöttség pont elég volt arra, hogy ne érezzék annyira prémiumnak a DS család tagjait.
A francia konszern tehát átstrukturálja márkáit, amelyek egyértelműbb pozicionálást tartanak majd szem előtt – a DS immáron egyedülállóként saját technológiát fejleszt, azonban sok mindent megoszt majd a Peugeot és Citroën testvérmárkákkal. Erről Yves Bonnefont, a márka első embere nyilatkozott a minap az ÚJ DS 3 bemutatóján, Párizsban.
„A PSA csoport definiált egy technológiai útvonalat, amely három ösvényt tartalmaz. Az első, ami mindhárom márka számára rendelkezésre áll, azaz amit a konszern teljes mértékben megoszt márkái között, jobbára az alapvető komponensek” – mondta a szakember. „A második az olyan technológiákat tartalmazza, amelyeket az egyik márka fejleszt ki, s 2-3 évre rá, amikor kiforrottá válik, megosztja azt. A harmadik az olyan technológiák, amelyek dedikáltan az adott márkákhoz tartoznak majd”.
A DS ezentúl egyértelműen a PSA prémium márkája lesz, amely az innovatív technológiákat is hordozza majd egyben. Számos tanulmányautót várhatunk tőlük épp emiatt, jövőbe mutató formákkal és megoldásokkal. A DS például az elektromos és hibrid technológia tekintetében is a PSA zászlóvivője lesz. Ezzel a márka visszatér az 1955-ben bemutatott DS modell örökítőanyagához, és megpróbál legalább olyan pionírrá válni, mint amilyen az "Istennő" volt, immár több mint fél évszázaddal ezelőtt.
