Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Legfrissebb információink szerint az Audi széles körben kívánja alkalmazni azt a ZF által gyártott automataváltót, amely nemrégiben a legújabb generációs A8-ban debütált. A szerkezet a hatsebességes Tiptronic szerkezetet küldi nyugdíjba - nem minden modell esetében.

A nyolcsebességes automata az A8-ban mutatkozott beTöbbek között a kétliteres, turbós benzinmotorral szerelt szedán és kombi A4, A5 kupé és kabrió verziója, valamint a Q5 lesznek azok a modell, melyek biztosan megkapják az említett alkatrészt, de egyes esetekben a háromliteres V6-os dízel is nyolc fokozattal gazdálkodhat majd. Ezeken kívül a Q7 összes létező konfigurációja, az A8 és az A8L is biztosan rendelkeznek majd a ZF-től származó, nyolcsebességes technikával. Ezalatt az A6 és S6, illetve az elsőkerékhajtású A4, A5 és S5 kupé, továbbá a 3,2 literes motorral szerelt Q5 modellek mind a hatsebességes, mind a fokozat nélküli (Multitronic) automatával is rendelhetőek lesznek.

Az új váltó bevezetése azonban nem érinti a duplakuplungos szerkezeteket, azok a megszokott jellemzőkkel továbbra is elérhetőek majd bizonyos motorvariánsokhoz. Az Audi legdrágább modellje, az R8 Nézegessen gyönyörű Audikat a galériábanpedig ezentúl is megvásárolható lesz mind a hatsebességes kézi váltóval, mind az R-Tronic nevezetű duplakuplungos, automata szerkezettel (az R8 V10 esetében egyébként az R-Tronic kifejezés egy hatgangos, szekvenciális egységet takar). A nyolcgangos, ZF-től származó Tiptronic előnye egyébként egyebek mellett az, hogy start-stop rendszerrel is kombinálható, ami mind a fogyasztásnak, mind pedig a kulturáltságnak jót tesz.

A 2011-es modellév új technikával szerelt példányai már idén ősszel piacra kerülhetnek, de az is valószínű, hogy az Audi még a nyár folyamán egy hivatalos bejelentés keretében foganatosítja a nyolcsebességes váltó kiterjedt használatának tényét.