Az európai piacra egyelőre nem túl sok Nismo modellt juttatott el a Nissan, de reméljük, hogy a jövőben ez változni fog. Ugyan biztosat egyelőre nem lehet állítani, de a japánok berkein belül többen támogatnák, hogy meglepő húzásként a következő Nismo változat a Navara pickupból készüljön el. Ez a verzió persze nem a sportosságra, hanem sokkal inkább a keménységre koncentrálna – persze egy izmosabb hajtáslánccal –, és ezzel állítana ellenfelet az Európában is sikeresnek ígérkező Ford Ranger Raptornak.

Utóbbi 213 lóerejével ugyan egész szép ménest tud felmutatni, de mindezt egy „csak” négyhengeres egységből szuszakolja ki. Ezzel szemben a Navara Nismo egyik fő támogatója, a japánok Ausztrál részlegét irányító Stephen Lester elmondása szerint a Nissan pickupjába bőven beférne egy a mostani négyhengeresnél nagyobb szerkezet, ami teljesítmény és élmények tekintetében is sokat tudna nyújtani.

Eddig is voltak keményebb verziók, de Nismo lehet a csúcs

Konkrétan egy hathengeres motorra gondolt a szakember, amely jóval nagyobb erőt vonultathatna fel, ezzel előnybe is kerülve a Ford modelljével szemben. Persze kissé furcsán mutatna a Nismo jellegzetes fehér-piros fényezése a méretes pickupon, de mi azért el tudjuk képzelni egy méretes szélesítés, néhány vad terepgumi és izgalmas részletmegoldások mellett. Ettől függetlenül persze könnyen lehet, hogy végül nem Nismo néven készül majd el a különleges verzió – ha egyáltalán elkészül.

A Navara egyébként most frissült, és bár a formák tekintetében nem sokat változott, a lemezek alatt azért megújult némileg. Mindenesetre reménykedünk benne, hogy ha valóban elkészül majd egy megvadított, akár hathengeres verzió, akkor az eljut majd hozzánk is, és nem csak egyes, Európán kívüli piacok kiváltsága lesz.