
1990-ben rukkolt elő a Ford a felülvezérelt V8-asával, ami a 2000-es évek elejére teljesen kiszorította a nyomórudas egységeket. De a retrónak is van helye Fordéknál: először azt lengették be, hogy a legújabb F-250-be szerelik az ismét OHV-s kialakításra váltó egységet, mostantól viszont külön megvásárolható komplett motorként is elérhető a „Godzilla”.
A 445 köbhüvelykes, azaz 7,3-literes V8-asból kinyert 430 lóerő már mutatja, hogy nem egy kihegyezett erőforrásról van szó. A 4000-es fordulaton leadott 644 Nm-es nyomaték birtokában viszont akár teherautóban is megállja a helyét. Igazából azoknak szánják, akik dízelszerűen működő motorra vágynak, de nem bírják a gázolaj bukéját.

Illetve egy másik területen is beválhat a méretes egység: a felülvezérelt motorokhoz képest kompaktabb kialakítás érhető el a nyomórudas megoldással. Számos olyan autóba is belepasszírozható az újdonság, amelyek egy hasonló lökettérfogatú (D)OHC motorról csak álmodozhatnának azok nagyobb helyigénye miatt. Így eljött az autóépítők ideje – legalábbis a tengerentúlon.
A Ford Godzillája a GM-féle LS alternatívája lehet: közös bennük a viszonylag kis méret, az egyszerű szelepmozgatás és ezzel együtt a (szintén relatív) könnyű építés. Megépíteni és módosítani is olcsóbb az alul vezérelt, felül szelepelt blokkokat, ennek is köszönhető népszerűségük az autóépítők körében. Amit a Ford-féle motor esetében még nem ismerünk: meddig lehet felhúzni a teljesítményét, ha viszonylagos üzembiztonságra vágyunk, és nem szánjuk tuningra a világ minden pénzét.

A Godzilla mindenesetre már megvásárolható: 8150 dollárért, vagyis nagyjából 2,5 millió forintért mérik a motort. Olyan „apróságok” is járnak a csomaghoz, mint a fojtószelepház, a kipufogócsonkok vagy a gyújtótekercsek.
