Bár sokak szerint az autók tekintetében (a teljesen) elektromos hajtáslánc csak nagyon nehezen egyeztethető össze a sportossággal, mégis elkerülhetetlen az elektromos sportmodellek térhódítása, márpedig az kétségtelen, hogy a technológia eredetileg valóban nem ilyen célra született.
Persze láttunk már rengeteg ellenpéldát is a fenti tézisre, gondoljunk például a Teslára: az amerikai vállalat már több ízben bebizonyította, hogy elektromos modelljei gyorsabbak néhány keményvonalas sportautónál is, azonban ne feledjük, hogy a sportosság nem feltétlenül egyezik a gyorsasággal, hiszen lehet gyors egy olyan autó úgy, hogy közben nem annyira sportos, vagy épp nehézkes.
Cikkünk főtémájára terelve a szót, a legfrissebb hírek szerint a BMW sportrészlege, az M GmbH is gondolkodik egy zéró emissziós, vagyis minden bizonnyal teljesen elektromos valódi M-es modell bemutatásán, legalábbis a Detroiti Autószalonon egy interjúban azt nyilatkozta a divízió vezetője, hogy az M GmbH-nál is elkerülhetetlenek az elektromos típusok a jövőben, de minden bizonnyal jó néhány évet kell még várnunk a lépésre.
Az átmeneti állapotot pedig természetesen a jó öreg hibridek jelentik majd, amelyeknek hajtáslánca a fokozott hatékonyság helyett természetesen elsősorban a menetdinamikára lesz oaptimalizálva. Mi mindenesetre már nagyon várjuk az első hibrid M-es BMW megjelenését, ami az i8-ból kiindulva (ami ugye nem is M-es) garantáltan nem lesz unalmas jószág.
Frank Van Meel az interjúban ugyanakkor határozottan tagadta az i8 egy esetleges M változatát, amit azzal magyarázott, hogy a két divízió egyszerűen másra koncentrál: az M a motorsportra, az i pedig a jövőre. Ennek ellenére van egy olyan érzésünk, hogy már nem kell nagyon sokat várnunk az első hibrid M-es BMW-re...


