Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Downsizing fogalmával manapság nap mint nap találkozunk az autóiparban, és immár félig-meddig hivatalos, hogy a változás szele a Porschét is megcsapta.

Egy szó mint száz, a fejlesztők immáron az eddig megszokott „lapos hatosok” (hathengeres boxerek) mellett négyhengeres boxermotoron is dolgoznak, ami a hamarosan érkező "bébi-roadster" szíve és a Boxster, illetve Cayman modellek új alapmotorja lehet egyben.

Emellett ráadásul az sem kizárható, hogy végső esetben a legendás 911-es farában is az ildomosnál kettővel kevesebb dugattyú alternál majd, de erről jelenleg az illetékesek is csak félve nyilatkoznak. És ez már nem csupán találgatás, nem holmi jóslat, száraz tény, amely a stuttgarti gyártó jóváhagyásával került napvilágra.

Wolfgang Durheimer, a Porsche fejlesztői részlegének vezetője a Detroiti Autószalonon közölte a sajtóval: „fejlesztés alatt áll egy négyhengeres boxermotor”. Durheimer Úr árulta el nyilatkozatában azt is, hogy a Cayman és a Boxster is megkaphatja a teljesen új erőforrást. Eleinte arról volt szó, hogy nem lesz külön motorja a Porschének, melynek következtében a gyártó négyhengerese a VW Bluesporttal és annak Audi logóval illetett új roadsterből származhat majd, de végül sikerült a zuffenhausenieknek kiharcolniuk, hogy saját erőforrás fejlesztésébe kezdhessenek.

A pletykák szerint a lökettérfogat 2,5 liter lesz, ami turbó segítséggel akár 365 lóerős teljesítményt is produkálhat, ezzel beérve a Porsche jelenlegi hathengeres szívómotorjainak erejét. Azt, hogy a 911 végül megkapja-e a négyhengeres boxert, még a Porschénál sem merik kijelenteni: „ha mindenképp szükséges, akkor a 911-es is megkaphatja, ám elhatározásunk szerint a 911-esnél a hathengereseknél maradunk. De a jövőre nézve a lehetőség fennáll.” - tette hozzá beszédéhez a fejlesztési igazgató.