A Ford rettegett az európai forgalmazástól, de ahogy várható volt, a Mustang végül nagy siker lett nálunk is. Bár Amerika továbbra is jóval több motorváltozatot és különleges kiadást kap a sportos modellből, most végre mi is kapunk egyet: a Mustang55 a modell 55. születésnapja előtt tiszteleg.

Az évfordulós modell mi másra is alapulna, mint a típus ötliteres, V8-as kiadására. A 450 lóerős modell kupé és kabrió kivitelben egyaránt elérhető lesz, közös nevezőként fekete matricákkal a motorháztető nyílásai mögött. A kupé emellett feketére fényezett tetőt is kap, amellyel jól harmonizálnak a fekete kerekek. A hűtőrács a vágtázó lóval együtt szintén sötétebb színre vált és opcionálisan fekete hátsó légterelő is elérhető a csomaghoz.

Fekete tető, fekete matricák, fekete kerekek - galéria

Belül szénszálas hatású műszerfali betétek, fekete bőrbe csomagolt középkonzol, valamint szürke varrás szolgáltatja az egyediséget, az ülések és az ajtók ezúttal Alcantara borítást kapnak. A csúcsfelszereltség széria, a hatfokozatú kézi váltó helyett pedig választható a 10-sebességes automata.

Sokoldalúbb kipufogót és új hűtőrácsot kapott a 2,3 literes kivitel

A 2,3 literes turbómotorral szerelt modellek is kicsit változnak: az új hűtőráccsal ellátott külsőt a Shelby modellek ihlették. Immár itt is széria az aktív szelepes kipufogó, a színpaletta pedig narancssárga és lime árnyalattal is bővült.

A Bullitt elérhető marad a következő modellévre is

Sokak számára jó hír lehet, hogy a Ford a következő modellévben is forgalmazza majd a Bullitt különkiadást is – igaz, így ezen típusok különlegessége valamivel szerényebb lesz a vártnál.