
A BMW azon kevés autógyártó közé tartozik, amely az i almárka révén pont jókor és jól végezte el az első lépést az elektromos jövő felé. Az i3 sikernek számít, az i8 pedig jócskán megelőzte a korát és jó pár szívben helyet talált. Azóta viszont kissé túl nagy csend honol az i-nél, ami persze nem azt jelenti, hogy a mérnökök tétlenül ülnének.
Csupán nem egyszerű a kérdés, hogy a technológia jelenlegi állása alapján mekkorát ugorjanak tovább. Ugyanis az elektromos modellek fejlesztése is iszonyúan drága, az infrastruktúra pedig nem feltétlenül alkalmas ahhoz, hogy igazán nagyszériás sikert alapozzon meg egy indokolatlanul nagy pénzbefektetés. Így egyes belső források szerint még az sem eldöntött, hogy milyen irányban haladjon tovább az i8 új generációjának fejlesztése – de erről még az idén döntenek az illetékesek.
Két lehetőség van: marad a jelenlegi konnektoros hibrid felállás vagy teljesen elektromos lesz a sportmodell is. Utóbbi esetben az i8 az új Tesla Roadster közvetlen konkurense lenne, vagyis rögtön egy olyan ellenlábast kapna, amely mellett papíron a modell nem feltétlenül lenne olyan nagy dobás. Konnektoros hibridként ráadásul a felhasználási terület is sokszínűbb lenne, igaz, keményvonalas benzines sportmodellek bőven akadnak a BMW kínálatában – az i8 sosem a benzinszagú adrenalinról szólt.
A 2023 végén bemutatkozó második generáció fejlesztése egyébként konnektoros hibridként indult útnak, azonban a BMW részvétele a Formula E-ben és az i almárka jövőbeli törekvései alapján lehet, hogy jobb lenne, ha bő négy év múlva már teljesen elektromos modellt dobnának a piacra. Egy benzint égető típus lehet, hogy nem hatna elég innovatívnak, főleg, hogy addigra a szerencsésebb országokban már megvalósulhat egy olyan infrastruktúra, amely megfelelően kiszolgálja a villanyos modelleket.
Már három i modellt is bejelentettek; az új i8-ra még jócskán kell várni
A bajorok egyébként teljesen új elektromotorok fejlesztésén dolgoznak az új i modellek számára, amelyek nagyobb nyomatékot és magasabb fordulatszámot tesznek lehetővé. Ami pedig az i almárka jövőjét illeti, hamarosan jön az iX3 és az i4, majd az iNext új fejezetet kezd 2020 végén – teljesen új platformon mutatja be a BMW elektromos jövőjét. Ami pedig az i8-at illeti, szinte biztosak lehetünk benne, hogy bármelyik úton elindulva is teljesítményben jócskán odapakol majd a modell. Egyes források bő 600 lóerőt emlegetnek…
