Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A britek szép múlttal büszkélkedő MG autógyártója sajnálatos módon nemrégiben kínai kézbe került – az európai piac nem volt képes eltartani a márkát, amely viszont Kínában virágzik. A tulajdonos pedig nem ül a babérokon, helyette folyamatosan fejleszti a modellpalettát – már csak az a kérdés, hogy vajon mikor teszi be újra az öreg kontinensre a lábát a márka.

A kínai irányítás alatt lévő MG legutóbb egy modern, formás kompakt crossoverről rántotta le a leplet, amely a GTS típusnevet kapta. Az autó a jövő évtől kerül forgalomba hazájában, azonban ha jobban megnézzük a négykerekűt, megállapíthatjuk, hogy tán még Európában is megállná a helyét.

A hajtáslánc abszolút modern: a kétliteres, közvetlen befecskendezéses turbós benzinmotor 220 tagú ménest állít csatasorba, 350 Nm csúcsnyomaték kíséretében, vagyis képességei megfelelnek a „híres” márkák hasonló erőforrásaival. A GTS erejét ráadásul egy modern hatsebességes duplakuplungos váltó továbbítja mind a négy kerékhez. A 0-100 km/h-s sprintet 8 másodperc alatt abszolválja az autó.

A bevezetést követően nem sokkal a crossover állítólag megkapja az MG új fejlesztésű közvetlen befecskendezéses benzines (GDI) motorcsaládját, amelynek legkisebb tagja egy 3-hengeres 1-literes, amelyet 1,4 és 1,5 literes egységek követnek. Továbbá érkezik a kínálatba egy egyszerűbb, olcsóbb automataváltó is a gyengébb motorokhoz (ami szintén duplakuplungos), amely legfeljebb 225 Nm nyomatékot képes lekezelni.