Az Isuzu D-Max a pickup kategória egyik kissé háttérbe szoruló, mégis kiváló tagja, amely egy olyan márkától jön, ami szinte csak tehergépjárművekkel foglalkozik – ez pedig garanciát jelenthet a strapabíróságra. Legutóbb áprilisban járt nálunk a modell, ám most – kissé talán derült égből villámcsapásként – bemutatkozott a vadonatúj generáció.
Az előző D-Max alapjait tekintve már több mint 8 éve volt a piacon, ám a pickupok és a teherautók mezőnyében ez koránt sem meglepő, hiszen ezeknél a modelleknél a megbízhatóság kulcsfontosságú. Ettől függetlenül azért többször is frissítették a gyáriak a modellt, legutóbb például egy új, mindössze 1,9 literes dízelmotorral és néhány friss formával. Eljött azonban a váltás ideje, amely ezúttal már nem csak egy kis kozmetikázást, hanem komolyabb fejlődést jelent.
Minden téren sokat fejlődött - galéria
Persze ne legyen kétségeink, ahogyan annak lennie kell egy ilyen teherautónál, ezúttal is létraalvázzal és hátsó laprugókkal találkozhatunk, de minden fronton rengeteget fejlődött a modell. Átszabták a futóművet és több nagy szilárdságú anyagot alkalmaztak, amivel 20 %-ot sikerült javítani az autó merevségén, ráadásul az autó súlya is csökkent. Mindemellett a korrózióvédelemre is jobban odafigyeltek, ami még tartósabbá teszi a modellt. A terepképességek terén a 800 mm-re nőtt gázlómélység jelent fejlődést, de végre egy elektromágneses működésű hátsó differenciálzár is bekerült, amit hiányoltunk az előző generációból.
Belül a leglátványosabb az előrelépés - galéria
Összességében minden fronton jobban teljesít az autó, legyen az terep vagy betonút, és a gyáriak a vibrációk és a zajok csökkentésére is odafigyeltek a komfort növelése mellett. Mindezt agresszív, mutatós formákkal koronázták meg, ami a külcsínt illeti: immár LED-es fényszóró is elérhető elöl és hátul egyaránt az igen marcona tekintetű lámpatestekhez. Az utastérben is zongorázni lehet a fejlődést: jobb minőségű anyagok, elegáns, letisztult formák, kétzónás automata klíma és akár Android Auto és Apple CarPlay kapcsolódási formákra is képes multimédiás kijelző várhat minket belül, de holttérfigyelő és keresztirányú forgalomfigyelő is elérhető.
Ami az erőforrásokat illeti, az 1,9 literes dízelmotor továbbra is marad a kínálatban, de egy új, háromliteres öngyulladóst is fejlesztettek az autóhoz, amely 190 lóerő és 450 Nm-es csúcsnyomaték leadására képes. Előbbin is faragtak, és bár a korábbi 163 lóerő helyett ezúttal csak 150-et kapunk, a 350 Nm-es csúcsnyomaték maradt. Egyelőre nem tudni, hogy hazánkban is elérhető lesz-e az új háromliteres, vagy marad csak az 1,9-es, de az biztos, hogy a hatfokozatú kézi mellett egy új automata váltó is elérhető lesz utóbbihoz. A jól felszerelt, duplakabinos kivitelek mellett természetesen maradnak a puritánabb extrakabinos és egykabinos kivitelek is.
Természetesen maradnak a puritán változatok is - galéria
Hamarosan már a piaci bevezetés is megkezdődik, habár nem lepődnénk meg, ha hazánkba egy kicsivel később érkezne meg a típus, és bár az 1,9-es dízel jól teljesít, valószínűleg sokan nem bánnák, ha a nagyobb háromliteres is eljutna ide – habár könnyen lehet, hogy ennek az európai károsanyag-kibocsátási normák szabnak gátat.

