
Az 1960-as években Amerikából – azon belül is Kaliforniából – elindult egy divathullám: a Volkswagen eredeti bogárhátújának alapjait használva építettek jópofa buggykat, amelyeket a gyáriak most egy új koncepcióval elevenítenek majd fel a Genfi Autószalonon. Az újdonság természetesen teljesen elektromos lesz, és már meg is érkeztek róla az első ízelítők.
„Egy buggy több mint egy autó. Ez egyfajta vibrálás, egyfajta energia négy keréken. Ezeket a tulajdonságokat testesíti majd meg az új e-buggy, amely megmutatja, hogy milyen egy igazi klasszikus modern újragondolása, és milyen érzelmeket tud kiváltani az elektromos mobilitás” – mondta Klaus Bischoff, a Volkswagen vezető tervezője. Az autó egyébként nem csak egy jól sikerült „szobor” lesz, hiszen a gyáriak MEB padlólemezére épül, amivel azt is demonstrálják, hogy milyen rugalmasan lehet kezelni ezeket az elektromos autók számára készült alapokat.
Igazán mutatósnak ígérkezik az e-buggy
Az ős-Beetle alapjai egyébként hasonlóan rugalmasnak számítottak a maga korában, hiszen több szériagyártású és egyedi modell is készült. Manapság persze már mindegy gyártó igyekszik ilyen moduláris padlólemezeket használni, így például a Volkswagennél is régóta az MQB-re épülnek az autók, az elektromos modellek pedig az MEB-re fognak, akárcsak az e-buggy. Azt egyelőre nem tudni, hogy a németek szigorúan koncepciónak szánják-e az autót, vagy a későbbiekben – akár limitált szériában – mégis piacra kerül majd az újdonság.
A részletekről a Genfi Autószalonon tudhatunk majd meg még többet, de biztosak lehetünk benne, hogy a jópofa formák mellett izgalmas menetteljesítményekkel és valódi, komoly terepképességekkel találkozhatunk majd. A svájci seregszemlén mi is ott leszünk, hogy első kézből számolhassunk be Önöknek az újdonságokról.
