
A BMW Toyotával közösen fejlesztett sportautója már régóta az asztalon van. A Z4-es utódjaként érkező, eddig csak Z5-ként emlegetett sportautóról pedig ezúttal újabb részlet látott napvilágot. Mielőtt akárki nagyon megörülne, csupán az elnevezéssel kapcsolatban kotyogott ki pár információt a gyáriak egyik vezetője.
Ludwig Willisch, a BMW Amerikai részlegének vezetője kotyogta ki egy interjú során, hogy az újdonság nem a Z5 nevet viseli majd. A kérdés ezek után már csak az, hogy akkor mégis milyen kódjellel kerül majd piacra az újdonság, de a vezető szerencsére erre is választ adott: jó eséllyel marad a Z4 jelzés. Azt is megkérdezték az úriembertől, hogy lesz-e a kínálatban soros hathengeres egység is, amire sokatmondóan csak ennyit mondott: „én Z4-esnek nevezném el, és ez nem a hengerek számára utal”. Ebből nem nehéz leszűrni, hogy jó eséllyel elérhető lesz a bajorok kiváló sorhatosa a roadsterhez.
Az újdonság megőrizheti a Z4 nevet
Korábbi pletykák egy hibrid hajtásláncról is szóltak, ám Willisch úr ezzel kapcsolatban nem volt túlságosan bőbeszédű, ellenben a kézi váltókról ejtett néhány szót. „Rengeteg ember emeli ki, hogy nagyon örülnek, hogy még mindig elérhetőek manuális váltóval szerelt modellek a kínálatban. Aztán amikor megkérdezed őket, hogy az ő autójukban milyen szerkezet van, a válasz, hogy automata. Ha a vásárlók nem akarják, nekünk nem kell kínálnunk” – mondta a vezető arra célozva, hogy egyáltalán nem biztos a kézi váltó helye a kínálatban.
A BMW újdonságának bemutatójára azonban továbbra is várnunk kell, noha korábbi ígéretek arról szóltak, hogy még idén lerántják a leplet az autóról – a Toyotával karöltve. Pontos dátum azonban továbbra sincs, mi pedig egyre kíváncsibban várjuk, hogy mi sül ki a két gyáróriás közös munkájából. Abban persze biztosak vagyunk, hogy nem okoznak majd csalódást.
