Egyes korábban szárnyra kapott pletykák a Mazda6 életútjának végét jósolták, ám a falra festett ördög képe szerencsére valótlannak bizonyult, s immáron hivatalosan is megerősítették a hírt a japánok, melynek értelmében a következő generáció érkezésére sem kell már sokáig várnunk.
Jelenleg a típust három helyszínen gyártják: Japánban, a hofu-i üzemben, az AutoAlliance International (AAI) Michigani, amerikai gyárában, valamint a FAW Car changchun-i telephelyén, Kínában. A természeti katasztrófa után immáron az újjáépítés teendőiben elmerülő Japánnak bizonyára újabb örömhírként szolgál, hogy az amerikai piacra szánt középkategóriás modell gyártása visszakerül a szigetországba, ami természetesen a gyártás és a beruházás hatékonyságának növelését is elősegít, valamint költségoptimalizálást is jelent a termelés tekintetében.
A döntést a globális és változó észak-amerikai kereslet, valamint a jen-árfolyam átfogó vizsgálatával indokolta a Mazda, miután elemzők figyelembe vették az ezzel járó lehetőségeket és veszélyeket. Mindez persze nem jelenti azt, hogy a márka lazítana az amerikai piacon elért pozícióin, sőt, szeretné kitejeszteni részesedését.
A most futó amerikai Mazda6 gyártása a modell életciklusának végéig folytatódik. A Mazda különböző elemzéseket végez a Forddal karöltve az AAI jövőjéről, a tárgyalások eredményét pedig később fogják bejelenteni. A döntés remélhetőleg nem jár majd nagyobb leépítésekkel a tengerentúlon sem, hiszen a Ford a felszabaduló kapacitást akár az egyre népszerűbbé való, és a kisebb hengerűrtartalmú motoroknak köszönhetően egyre józanabb döntésnek is számító Mustang-nak szentelheti...
