
A régóta várt Autopilot frissítés megérkezett, igaz csak részben. Az új Enhanced Autopilot névre hallgató rendszer még közelebb viszi a Tesla modelleket az önvezetéshez, igaz, az új rendszert kezdetben csak 1000 új autó kapja meg.
Az elektromos márka így folytatja autonóm rendszerének tesztelését a közutakon, a felhasználókkal karöltve, akik már nem csak a sávváltás feladatát, de akár a kormányzás teljes feladatkörét is a Model S/X-re bízhatják, igaz, egyelőre csak korlátozott sebességnél. Természetesen az irányítás és a felelősség a vezető kezében marad.
Az új rendszerhez új hardware csomag is jár. A 2-es számmal megkülönböztetett pakk az újabb Model S és Model X modellekhez elérhető, és összesen 12 érzékelőt, valamint nyolc kamerát foglal magában. Az Enhanced Autopilot a következő lépés azon az úton, hogy a Tesla autói biztonságosabbak legyenek, mintha emberi vezető irányítaná őket.

A teljes önvezetésig még néhány év biztosan hátra van, addig is pár hónap múlva az újabb Teslák tulajdonosai próbálkozhatnak az új rendszer funkcióival.
