Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Hyundai karrierje minden kétséget kizáróan felfelé ível, a koreaiak pedig szeretnék még tovább növelni részesedésüket, amit logikus döntéssel készítenek elő: két további gyártóüzemet építenek Kínában, az autóipar legújabb vadászterületén. Ezzel a lépéssel összesen ötre növekszik a Hyundai kínai gyárainak száma.

Manapság már senki számára nem újdonság, hogy a legnagyobb autópiaccal, a legnagyobb kereslettel Kína rendelkezik. Épp ezért szinte nem is volt kérdés, hogy a Hyundai – a Kiával karöltve – melyik országot választja új összeszerelő sorainak telepítésére. Ráadásul nem is aprózzák el a lépést, a második negyedévben már kezdődik a munka Észak-Kínában.

Noha már 2016-ban megkezdődik a kisebb modellek gyártása az új üzemben, a folyamatos fejlesztések-építések miatt a teljes kapacitást csak 2018-ra éri el az új gyártóegység.

A másik, délnyugat-kínai illetőségű üzem építése 2016 harmadik negyedévében indul meg és a közepes méretű modellek gyártására 2017 első felében válik alkalmassá. Természetesen a kifejezetten Kínának szánt autók készülnek majd a két új gyárban, de mellettük a Hyundai és a Kia többi piacon szereplő autóiról is szól a fáma.

Az új gyártósorok maximális kapacitása egyaránt 300.000 darab lesz, ami mindenképpen szükséges ahhoz, hogy a Hyundai és a Kia megőrizze mintegy 10 %-os részesedését a piacon. Amikorra mindkét új üzem teljes gőzzel termel majd (2018.), a koreai márka éves szinten 2,7 millió autó előállítására lesz képes, szemben a múlt évben legyártott 1,95 millió példánnyal.