Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az 1968-as évjáratú Mercedes-Benz W111 SE Coupé és az 1989-es W126 SEC menetpróbáinak kapcsán az elmúlt hetekben talán már sikerült ízelítőt adnunk a csillagos márka dicső múltjáról, ám mi sem szolgál nagyobb örömünkre, minthogy a köztiszteletnek örvendő csillag jövője már hazánk jó hírnevét is öregbíteni fogja, hiszen jelenleg is gőzerővel folyik a kecskeméti termelés előkészítése.

Miután 2011 májusában befejeződött a műszaki berendezések felállítása, az előzetes elképzelések szerint indul a próbaüzem. Ez július végéig lezárul, majd szeptembertől kezdődnek a tesztelés különböző fokozatai, melyek során elkészítik az első tesztautókat, és optimalizálják a teljes gyártási technológiát. Ezáltal minden előfeltétel adott lesz, hogy a jövő év első negyedében legurulhassanak a futószalagról az első kereskedelmi forgalomba is kijutó autók.

Az új A-osztályon már 'made in Hungary' felirat díszeleg - képünkön a tanulmányautó látható

A gyártás előkészítésének előrehaladottságát jelzi, hogy az üzem nemrégiben vette alkalmazásba ezredik munkatársát, és a terv szerint még idén elérik a kétezres létszámot. A teljesen kiépített üzem azonban több mint 2500 főt foglalkoztat majd, akik Már a próbaüzemre készül a kecskeméti komplexumkezdetben az új B-osztályon dolgozhatnak majd. A típus lesz az első a két új kompaktautó-modell közül (a második az új A-osztály), amelyek Kecskeméten készülnek.

Az idei Frankfurti Autószalonon (2011. szeptember 15-25.) az Autó Pult kollektívájának jelenléte mellett bemutatásra kerülő járműről ma még nem sokat tudunk, csupán annyit, hogy a kompakt kategória igazi prémium képviselője lesz, s hogy alapfelszerelésének része lesz egy új asszisztens rendszer; a kategória világújdonságának számító radaralapú Collision Prevention Assist (CPA), ami a különféle közlekedési szituációkban a ráfutásos balesetektől óv.

Az új B-osztályban a szériafelszereltség része lesz a CPA elnevezésű rendszer

A Mercedes-Benz a jövőben négy modellre bővíti a jelenlegi kettőből (A- és B-osztály) álló kínálatát a kompakt szegmensben, s ezek közül kettőt gyártanak majd Kecskeméten, hármat pedig a németországi rastatti üzemben. Az új B-osztály ügyfélautóinak termelése a terv szerint 2011 szeptemberében kezdődik Rastattban, majd 2012 első negyedében Kecskeméten is. A gyártás indításának időbeni különbözősége lehetőséget ad arra, hogy az anyaországban nyert tapasztalatok felhasználhatóak legyenek Kecskeméten, ami jelentősen hozzájárul a hazai termelés első lépéseinek sikeres megtételéhez.

Alig néhány hónap múlva kigördülnek az első hazai Mercedesek

Jövőre aztán fokozatosan bemutatásra kerül a három további új kompaktautó is, s ekkor tájékoztatást kapunk azok piaci pozícionálását, illetve gyártóhelyeit illetően is. Addig pedig izgatottan várjuk a hazai gyártósorok éles üzemét, hogy a hazai autóipar új mérföldkövéhez érkezve egy-egy Mercedes láttán is büszkén húzhassuk ki magunkat.