Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Egyesült Államok Hadserege számára egyre sürgetőbbé válik a jelenleg is szolgáló Hummer típusú harci járművek leváltása, hiszen az üzemeltetési költségek már nem felelnek meg napjaink kívánalmainak. Nem meglepő, hogy a harcmezőn is különösen fontos a hajtóanyaggal való takarékoskodás, hiszen itt nem csak a gázolaj ellenséges környezetben való tetemes szállítási, tárolási költségeiről van szó, de egyes esetekben életeket is megmenthet az utolsó csepp ’vérig’ harcoló, menekülő jármű.

Az Alpha csak az első lépés, további típusok követikEbben a szellemben látott munkához a brit Ricardo elnevezésű vállalat, aki már 2008-ban elkezdett felkészülni a kiírásra kerülő pályázatra. Alkotásuk, a FED-Alpha pedig nem csak könnyebb és ellenállóbb lett a GM termékénél, de az előzetes becslések szerint mintegy 70%-kal takarékosabb is a környezettudatos Arnold Schwarzenegger által civillé tett Humwee-nál.

A Rollsokban esernyőt rejt az ajtó, itt gépkarabélyt

A széleskörű tesztelési folyamatok már ez év júliusában kezdetüket vették, s a jármű a Pentagon két napos vallatásán is sikerrel állt helyt a hadsereg marylandi központjában. A következő lépés már a valós körülmények között történő próbatétel lesz, így az Alpha egyes példányai feltűnhetnek néhány konvojban, terepen, vagy városi környezetben is, mígnem a szakemberek áldásukat nem adják a sorozatgyártásra.

Hamarosan kilép a tesztelési fázisból

A beszerzés volumenéről már a közeljövőben nyilatkoznak a washingtoni döntéshozók, akiknek szemében a FED-Alpha csak az első lépés a haderő energiafelhasználásának függetlenítésében, hiszen hosszútávon minden szinten az alternatív energiaforrások kihasználását tűzték ki céljukul, így a közeljövőben az sem lenne meglepő, ha a hadszínen való megjelenést napelemek, vagy szélmalmok felállításával kezdenék a katonák.