Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Nyolchónapnyi szereplés után ér véget Ausztráliában a nálunk sem kapható Mazda2 szedán forgalmazása. Az ok prózai: az kontinensnyi országnak készülő modellek gyártását olyan üzembe helyezték át, ahol csak csapotthátúak gördülnek le a szalagról.

A négyajtós szedánt eddig Thaiföldön szerelték össze, ahol gyakorlatilag minden karosszériaformátumban készült a kis Mazda2, azonban a thaiföldi régióban való nagy sikere okán egyszerűen nincs kapacitás az ausztrál igények kielégítésére. Ennek fényében a japánok jobbnak látták, ha a szigetországba „postázott” modelleket ezentúl a hirosimai gyárból indítják útra, azonban mivel ott csak három-, és ötajtós megtestesülésében kel életre a Mazda2, csak azokból kaphatnak az ausztrálok.

Steve Maciver, a Mazda helyi szóvivője szerint a döntés okán nem szenvednek kárt a forgalmazók, ugyanis Ausztráliában a legtöbbet az ötajtósból vittek. Ráadásul a Hirosimából érkező modellek új, frissített betétekkel és színekkel érkeznek még ebben a hónapban a szalonokba. Motorizáltság terén viszont sok választási lehetőség nem lesz, egyedül a másfél literes 102 lovas benzines vihető haza ötfokozatú manuális vagy négyfokozatú automata váltóval szerelve.

A szedánokat sokszor előnyben részesítő régiónk esetében hasonló a történet, melynek végeredménye, hogy csak némely ázsiai ország kap puttonyos Mazda2-t, nekünk pedig be kell érnünk a ferdehátú verziókkal.