
A szabadalmi hivatalokhoz befutott kérvények alapján a Nissan a cég logójának lecserélését fontolgatja. Nagy-Britanniában és Dél-Amerika több országának nyilvántartásában már látható az új, letisztultabb márkajelzés: búcsút inthetünk a három dimenziós megjelenésnek és a krómos csillogásnak is.
A feltételezhetően hamarosan megújuló embléma visszavonul két dimenzióba, a sans-serif betűtípussal szedett cégnév pedig kitörni készül a számára otthont adó körívből. Viszonylag egyszerűen kivitelezhetőnek tűnik a jelvény gyártása, és mivel a minimalista megjelenést amúgy is egyre több gyártó választja, abszolút trendkövetőnek tűnik.
Múltidéző a kandzsiszerű Z-logó
Frissítenek a Z modellek „pecsétjén” is: a Nissan jelvény modernizálásával ellentétben az új Z-logó a hagyományok előtt tiszteleg: az eredeti, még 1971-ben megjelent 240Z-n látott emblémához lesz hasonlatos. És ha a jelvénynél a retrós megjelenés mellett döntöttek, miért ne tehetnék ezt a következő generációs Z-modellel is? A várakozások szerint V6-os motorral és kézi váltóval megjelenő 370Z utódjára talán már egy évet sem kell várni, mindenesetre türelmetlenül várjuk a híreket.
