Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

2011. május huszadika – főleg a különlegességekre fogékony - autórajongók számára bizonyára piros betűvel van kiemelve a naptárban. Ekkor kezdődik ugyanis a világ egyik legexkluzívabb autós eseménye, az Olaszországban (egészen pontosan festői szépségű a Comói-tónál) megrendezésre kerülő Concorso d’Eleganza Villa d’Este kiállítás, amelynek kapcsán a BMW bejelentette, hogy egy igazán különleges, soha nem látott Ferrarit csodálhatnak majd meg az odalátogatók.

És hogy mi köze a BMW-nek a Ferrari titkaihoz? Az ok egyszerű: a bajor autógyártó az esemény főszponzora, így a propelleresek illetékesei mindent tudnak a kiállításról.

A Ferrari bemutatásra kerülő érdekességéről különben egyelőre mindössze annyit árultak el, hogy a Ferrari Super America 45 nevet viseli majd (a Super America jelölés utal a kétüléses, nyitott - amolyan targatetős – kialakításra), és az alapot állítólag az 599 GTB adja, a képeken látható P540 Superfast Apertához hasonlóan.

Annyi biztos, hogy a motorháztető alatt egy 6 literes, V12-es benzinmotor teljesít szolgálatot, mégpedig minimum 620 lóerős csúcsteljesítménnyel, a sorozatgyártásra pedig minden bizonnyal hiába várunk. Lényeg a lényeg: május 20-án, vagyis alig két hét múlva minden kiderül, a részletekkel pedig természetesen jelentkezni fogunk.