Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Egyre jobban kiszélesedik a Volkswagen konszern és a Porsche összeborulása. Persze nem csoda, hogy a sportautó-márka mérnöki tőkéjét ki szeretné használni az Audi, a Bentley és a Lamborghini, de azt hittük, hogy ennek eredményére még évekig kell várni. A legfrissebb hírek szerint azonban már javában tesztelik az új, közös erőforrás-családot.

A teljesen újonnan felépített V6-os és V8-as turbómotorok a Porschénél a Panamera és a Cayenne, valamint a kisebb többcélú modellek lemezei alá kerülnek be, de az Audi, a Bentley, a Lamborghini, sőt, még a Volkswagen is hozzáféréssel rendelkezik hozzájuk. Az alapok és a recept közös: 90 fokos hengerszögre kell számítani, 500 köbcentiméteres henger-lökettérfogattal. Egy kis matek, és máris kijelenthetjük, hogy háromliteres V6-osra és négyliteres V8-asra számítunk.

Elsőként az új erőforrások hagyományos turbókkal lesznek elérhetőek, a későbbiekben azonban elektronikus feltöltővel is bemutatkoznak a benzinmotorok. Az új architektúrának köszönhetően a mérnökök szabadabban játszhatnak a méretekkel, így akár egy kisebb, Atkinson-ciklusra képes motorral is jelentkezhetnek a mérnökök.

Elsőként a Panamera, valamint az Audi A8 új generációjában jelenhetnek meg az új erőforrások

A KoVoMo kódnéven futó fejlesztés már javában tart, a végeredmény pedig a kijelölt úton haladva erősebb, nyomatékosabb és takarékosabb lesz.