Az autógyártók a rengeteg technológiai fejlesztés közepette természetesen nem hagyják figyelmen kívül a lopásbiztonságot sem, még ha erről kevesebb szó is esik az újdonságok kapcsán. A Toyota legújabb szabadalma azonban mindenképpen említésre méltó, hiszen egy egészen konkrét megoldással próbálhatják lophatatlanná tenni autóikat a jövőben – könnygázt fújnak a tolvajok szemébe.

A működési elv viszonylag egyszerű: a rendszer az utasok telefonját érzékelné, és ha olyan nem kívánatos személyt észlel, aki az autó beindításával próbálkozik, akkor rögtön támad – majd később egyébként ki is tisztítja a levegőt, hogy a tulajdonos ne fulladjon meg. Tulajdonképpen ez lehet az első olyan megoldás, amely nem passzív, hanem aktív módon védekezik a tolvajok ellen, még ha lehetnek is ezzel kapcsolatban fenntartásaink.

Elég rossz például belegondolni abba, hogy az autó levegőztető-rendszerében valahol megbújik egy kis könnygáz, ami egy esetleges műszaki hiba, vagy éppen egy baleset esetén könnyedén kitörhet onnan, de annak sem szívesen lennénk részesei, amikor az autó valamilyen oknál fogva nem tudja azonosítani telefonunkat és emiatt illetéktelen behatolónak minősít. Persze mielőtt komolyabban is belemélyednénk a kételyekbe, érdemes leszögezni, hogy a rendszer szabadalmaztatása ellenére közel sem biztos, hogy valaha bekerül majd a Toyota autóiba, és ha mégis, akkor mi nem kételkednénk abban, hogy a japánok tökélyre fejlesztik, és nem fordulnak majd elő ilyen hibák.