Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Bizonyára sokan ismerik azt az érzést, amikor az autót kötelező szervizre kell vinni, és bár a prémiumgyártók általában készülnek csereautóval, az sosem olyan, mintha saját, jól megszokott négykerekű társunkat használnánk. A McLaren erre talált most megoldást, ugyanis a legendás F1 modelljük tulajdonosainak ezentúl nem kell majd kiszállniuk sportautójukból, ha eljön a szerviz ideje.

A McLaren F1 végletekig kihegyezett erőforrása esetében sajnos előfordul, hogy hibák jelentkeznek, így szervizbe kell küldeni az autót. A tulajdonosok ugyan eddig is kaptak cserautót erre az időre, mostantól nem szorulnak majd rá. Ezt pedig egy egyszerű lépéssel érték el a gyáriak: a McLaren F1 motorjából volt még néhány raktáron, így amikor szervizre érkezik egy autó, egyszerűen kicserélik az egységet, és amíg a sajátját hosszadalmas munkával felújítják, addig a „kölcsönmotorral” közlekedhet tovább a tulajdonos.

Ha igénylik, a tulajok ezentúl kölcsönmotorral használhatják sportautójukat a szerviz alatt

A helyzet persze valójában nem ilyen egyszerű, hiszen a gyáriak csak az Egyesült Királyságban és Európában tudják felkínálni ezt a lehetőséget, és leginkább az olyan esetekre találták ki, amikor a tulajdonosnak mindenképpen szüksége van az autóra – például egy kiállítás vagy felvonulás esetében. Az amerikaiaknak azonban nincs ilyen választási lehetőségük: a tengerentúli autókat egészen a wokingi központig kell szállítani, hogy helyre tudják állítani a meghibásodott V12-est.

Más márka egyelőre nem kínál hasonló lehetőséget, pedig egészen kézenfekvőnek tűnik – persze manapság már jóval bonyolultabb lehet egy erőforrás teljes cseréje, elég csak a legfrissebb szuperautók hibrid hajtásláncaira gondolni. Mindezek ellenére a McLarentől szép gesztus ez, még ha az amúgy is kevés tulajdonos közül valószínűleg még kevesebben is fognak élni a lehetőséggel.