
A Magyar Suzuki Zrt. 1976 millió eurós értékesítési árbevételt ért el 2015-ben, ez 28 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet – derült ki a társaság fennállásának 25. évfordulóját ünneplő sajtótájékoztatón. A cég saját gyártású gépjármű-értékesítése 150 578-ról egy év alatt 181 115-re emelkedett. A Suzuki értékesítési tervei további növekedésről szólnak.
„A Suzuki-csoport 2020-ban ünnepli alapításának századik évfordulóját, a Magyar Suzuki pedig 25 éve csatlakozott a csoporthoz, és azóta képes volt hozzájárulni a vállalatcsoport növekedéséhez” – mondta Naoyuki Takeuchi, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója a társaság mai sajtótájékoztatóján. A 25 éves évfordulóját ünneplő cég a gyár alapértékeinek megfelelően a 100 éves tapasztalat és a folyamatos megújulási képesség együttes erejével akar továbbépítkezni Magyarországon. „A Suzuki-csoporton belül folyamatosan erősítjük gyártás- és termeléstechnológiai tudásunkat, amihez állandó útjelzőt ad nekünk a japán gyár termelési minősége” – mondta a vezérigazgató.

A Magyar Suzuki értékesítésből származó árbevétele tavaly megközelítette az 1976 millió eurót, ez a 2014-es 1539 millióhoz képest 28,4 százalékos növekedés. „Ebből az exportértékesítés 2015-ben 1854 millió eurót tett ki, a többi a piacvezető státusz visszaszerzéséhez is elegendő belföldi értékesítés volt” – jelentette be Krisztián Róbert, a operatív igazgató. A saját gyártású gépjárművek értékesítése a 2014-es 150 578 darabról 181 115-re nőtt, ami 20 százalékos növekedést jelent. „Jól látható, hogy az árbevétel sokkal jobban emelkedett, mint az értékesítési darabszám, ami egy drágább modell, a Vitara bevezetésnek és gyors térnyerésének köszönhető” – mondta Krisztián Róbert.
A 2016 márciusában zárult legutóbbi pénzügyi évben a Suzuki 206 702 új autót értékesített Európában.
A Magyar Suzuki Zrt. a megnövekedett értékesítési volumenek és mindenekelőtt a Vitara iránti élénk kereslet kielégítésére a január és május közötti időszakban 89 263 autót gyártott, amit a világ több mint száz országába exportált. Krisztián Róbert szerint a Vitara mellett jól fogy az ugyancsak Magyarországon gyártott Swift és S-Cross is. A Suzuki Csoport középtávon évi 300 ezer új autó értékesítését tervezi Európában.
„A Magyar Suzuki 25 éves története tükrözi a magyar és a világtörténelem fordulatait: Magyarország újjáéledését a politikai és gazdasági rendszerváltás után éppúgy, mint az autóipar megtorpanását, majd újbóli felemelkedését. Reméljük, hogy a következő 25 esztendő kizárólag a stabil, kiegyensúlyozott gyártásról, az innovatív, úttörő megoldások további elterjedéséről, valamint, már megszokottan, a lojális, elkötelezett kollégákról szól majd” – mondta a sajtótájékoztatón Ruska Viktória, a Magyar Suzuki kommunikációs vezetője.

A hazai piac tekintetében is kiemelkedően jól sikerült a 2015-ös év a márka számára. Itthon tavaly mintegy 7500 személygépjárművet értékesített a japán vállalat, amellyel megközelítette a 10 százalékos piaci részesedést, 58 százalékos növekedést elkönyvelve 2014-hez képest. Az idei helyzet az első 5 hónap alapján még jobb, így bizonyos, hogy idén 10 százalék fölé növekszik a márka tortaszelete.
A növekedés vezére a Vitara, amely kategóriájából 28 százalékos részesedéssel tavaly 2728 alkalommal került nálunk gazdára - mellette szinte eltörpül a Swift kategóriaelső 663 darabos értékesítése, valamint az S-Cross 557-es és a Celerio 204-es egészen jó számai. A kilátások is jók a márka számára: megkezdődött a Baleno forgalmazása, a jövő év elején érkezik a Vitara alá besoroló crossover (felthetően Ignis néven), melynek érkezését a Swift új generációjának premierje követi majd.
