Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Manapság virágzik az olcsó autók piaca Európában, ráadásul a mesés keleten a még alacsonyabb árfekvésű modellek iránt nagy a kereslet. A Renault a Dacia megvásárlásával anno okosat lépett, mi több, a Dusterrel igazi ár/érték bajnokot avathattak, ám úgy tűnik, nem sokáig ülhetnek babérjaikon a Daciánál, ugyanis Kínából hamarosan ellenfél érkezik.

Nem másról van szó, mint a Saab barátságát élvező Hawtei márkáról, ami a svéd segítségtől hatékony európai piackezdést és szereplést vár. Victor Muller, a Saab ura elmondta, a Hawtei nem csupán Európát vette célba, az Egyesült Államokban is szeretnének stabil vásárlókört kialakítani. Az első modell egy SUV lesz, ami teljesen érthető és logikus döntés, hiszen manapság a hobbiterepjárók iránt hatalmasat ugrott a kereslet.

Nem minden arany, ami fénylikNyilván a kínaiak legnagyobb fegyverténye az árazás lehet, ennek megfelelően az illetékesek nagyjából 2 millió forintos összegről beszélnek, amivel bizony komolyan borsot törhetnek a romániai Mioveniben készülő Duster orra alá 2-3 év múlva.

Bár a keletről érkező modelleket illetően a minőség és a biztonság kérdése a kritikus pont, azonban a Saab és Victor Muller lehet a garancia arra, hogy ilyen téren sem lesznek problémák a Hawtei autóival – persze erről majd a hivatalos bemutató és egy esetleges menetpróba után nyilatkozhatunk relevánsan.