
Az előzetes becslések szerint még 2011-ben megelőzi Kína Európát, elhódítva magának a világ legnagyobb autógyártója címet.
A Scotia Economics pénteken közzétett elemzése szerint a kínai gyárak kapuin 17 százalékkal több autó gördül ki idén, mint 2010-ben. A közel 25 milliós becsült értékkel a kommunista ország a világ autógyártásának több mint negyedét birtokolja majd. Az ázsiai autógyártás mellett azért az öreg kontinensnek sem kell elbújnia: januárban például a három legnagyobb német autógyártó eladásai 21 százalékot növekedtek az előző év hasonló időszakához képest – igaz Kínában ugyanez az érték 31 százalékra rúg.
A szakértők az első negyedévben az európai autógyárak számára 6, míg a második negyedévben 2 százalékos emelkedést jósolnak.

