
A fenntartható fejlődés nem csak az egyszerű autókat érinti, a sportos modellek egyaránt igyekeznek a nyugalmasabb pillanatokban környezettudatosak, miközben az elektromos segítség a gyorsaságra is kedvező hatással van a kedvező nyomatékleadási tulajdonságai miatt. Az Ariel Atom emblematikus modell, visító, kompresszoros Honda motorral, ám a jövőben ő is hibrid hajtáslánccal lépne szintet.
A Hondával ugyanis szoros az Ariel együttműködése, így egy esetleges hibrid japán erőmű megjelenéséből a brit sportautó szintén preferálhatna. Erre maga az Ariel vezetője, Simon Saunders utalt egy nyilatkozatában, amikor örömét fejezte ki a Honda fejlesztései és hibrid törekvései iránt, gondolva itt az NSX potens technikájára. Ráadásul a szakember elmondta azt is, kifejezetten jó út a japán márkát követni.
„Az NSX-ben alkalmazott műszaki megoldások roppant drágák és csúcstechnikát képviselnek, azonban mindez szépen lassan leszivárog a sportkompaktokig. Eljön az idő, amikor az Atomban is használjuk majd ezeket a rendszereket” – tette hozzá.
.jpg)
Saunders kitért arra is, hogy az Atom immáron képes más Honda hajtásláncok fogadására, ennek eredményeképpen még frissebb és változatosabb kínálatra van kilátás. A Hondánál a hibridek mindeddig a hatékonyságról és alacsony kibocsátásról szóltak, de most már a sportosság felé is nyitnak a japánok, ami kapóra jön majd az Arielnek. Persze egyértlmű, hogy az alacsony kibocsátás és a hatékony tüzelőanyag-felhasználás nem az a tulajdonság, ami a sportautókra éhezőket vonzza, azonban természetesen már mindenkinek szempont ez is.
Az Ariel első embere mindinkább a teljesen elektromos Atomban látja a legnagyobb lehetőséget, hozzátéve, hogy a márka mindenképpen szeretne lépést tartani a jövővel. Nem vitás, hogy a tisztán elektromos hajtás, igaz, a klasszikus sportautós impulzusok nélkül, de képes hihetetlen menetteljesítmények elérésére, ami miatt kétséget kizáróan a sportautós gyártók fókuszába kerül.
