.jpg)
A BMW tegnap hivatalosan bejelentette, hogy mostantól két új motorral lesz elérhető a márka legkisebb hobbiterepese, az X1. Mindkét erőforrás kétliteres, négyhengeres és turbós, a különbség ’csupán’ annyi, hogy az egyik benzines, míg a másik dízel.
A kizárólag hátsókerékhajtással elérhető, takarékosságra hangolt X1 sDrive20d EfficientDynamics Edition 163 lóerős, 380 Nm-nyi csúcsnyomatékú, gázolajat faló (inkább csipegető) szíve már régi ismerős, ugyanis a 320d EfficientDynamics motorházteteje alatt ugyanez az erőforrás éhezik. Az autó az ’alap’ X1 sDrive20d-vel összehasonlítva hosszabb váltó-áttételezésének is köszönheti már-már hihetetlenül alacsony, 4,5 l/100 km-es gyári átlagfogyasztását (CO2-kibocsátása 119 g/km).
.jpg)
A második újdonság már érdekesebb falat, a 20i névre keresztelt benzines, kétliteres, kettős megfúvású turbóval lélegeztetett motort ugyanis eddig nem láthattuk a márka egyetlen típusában sem. A friss fejlesztésű, 245 lóerős (350 Nm) 28i-vel közös blokkot használó egység visszafogott formájában 184 lóerő leadására képes, és csúcsnyomatéka 270 Nm, ami állítólag az 1250-4000-es fordulatszám-tartományban végig elérhető, rendkívül kellemes karakterisztikát ígérve.
A hátsókerekes X1 sDrive20i-nek a BMW szerint mindössze 7,4 szekundumra van szüksége a százas sprint teljesítéséhez, míg az összkerekes X1 xDrive20i 0,4 másodperccel lassabban abszolválja testvérénél ezt a mutatványt. Előbbi gyári átlagfogyasztása 7,1 liter/100 km, míg utóbbié 7,7 l/100 km (165 és 179 g CO2/km). A hazai árakról még nincsenek információink, de a két új motorváltozat már rendelhető az autóhoz – a 20d E.D. Edition különben vélhetően a „sima” 20d-vel azonos áron.
.jpg)
